Jak ćwiczyć na orbitreku?

Osoby, które zastanawiają się nad pozbyciem się nadmiaru zbędnych kilogramów, zwykle są świadome tego, że nie istnieje metoda, którą można byłoby określić mianem lekkiej, przyjemnej i łatwej. Do gubienia kilogramów niezbędna jest zarówno dieta, jak i aktywność fizyczna. O ile dieta nie przeraża nas tak bardzo, o tyle aktywność fizyczna budzi nasz niepokój zwłaszcza, jeśli nadwaga sprawia, że nie potrafimy przekonać się do ćwiczeń w grupie. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że nie mamy szans na sukces, wśród wielu propozycji ćwiczeń znajdują się bowiem i te, które możemy wykonać na orbitreku, a one cieszą się wyjątkowym powodzeniem.

Sam orbitrek to nowoczesne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, które stanowi unikatowe połączenie roweru stacjonarnego, bieżni oraz steppera. Co więcej, urządzenie to nie zajmuje zbyt wiele miejsca, wszystkie ćwiczenia z powodzeniem można więc wykonywać w domu. Pewnym problemem może okazać się jego cena, trudno bowiem liczyć na dobre urządzenie, jeśli na jego zakup nie przeznaczymy przynajmniej 500 złotych, jeśli jednak wybierzemy mądrze, będziemy mogli cieszyć się nim przez lata. Obecnie zdecydowana większość urządzeń tego typu jest wyposażona w specjalny komputer, dzięki któremu możemy kontrolować nie orbitrek elektromagnetyczny​tylko spalane kalorie, ale również przebyty dystans, prędkość, czas trwania treningu oraz nasze tętno.

W czasie ćwiczeń najczęściej wykonuje się ruchy zbliżone do tych, jakie są typowe dla jazdy na nartach biegowych, wycieczek górskich oraz jazdy na rowerze. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki model wybrać, przeanalizujmy przede wszystkim możliwości samego komputera. Dobrze, jeśli jest on w stanie nie tylko zaplanować wykonywane przez nas ćwiczenia, ale również kontrolować ich przebieg. To idealne rozwiązanie zwłaszcza, jeśli nie mamy jeszcze dużego doświadczenia. Program ćwiczeń jest też pomocny wówczas, gdy chcemy kontrolować tętno. Jego wysokość może mieć dla nas kluczowe znaczenie, niewskazane jest bowiem nie tylko oszczędzanie się podczas ćwiczeń, ale i ćwiczenie przesadnie intensywnie. Najlepsze efekty osiąga się wtedy, gdy tętno utrzymuje się na poziomie od 70 do 80 procent tętna maksymalnego. Nie tylko tracimy wtedy najwięcej kalorii, ale również pomagamy naszemu układowi krwionośnemu i oddechowemu.

Nie można też zapominać o tym, że zachowanie prawidłowej sylwetki podczas ćwiczeń jest tak samo ważne, jak czas, w jakim trenujemy. Jeśli nie pamiętamy o prostych plecach i uniesionej głowie, możemy nabawić się poważnej kontuzji. Przed ćwiczeniami właściwymi warto też rozgrzać mięśnie, a potem wykonać serię ćwiczeń rozluźniających.

O serwisie

Strona poświęcona jest tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, z których dowiesz się wszystkiego o akcesoriach treningowych, a także w jakiej odzieży poczujesz się najlepiej uprawiając ulubione aktywności. 

kontakt@7minutowy.pl.pl

Galeria