Jak znaleźć rower idealny?

Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy nie wsiąść na rower, często mają szereg pytań odnoszących się do ich nowej pasji. Najwięcej wiąże się z samą decyzją o zakupie jednośladu i nie można nie zgodzić się z tym, że właśnie pytania z tej grupy są najtrudniejsze. Oczywiście, jeszcze przed zakupem dobrze jest uświadomić sobie, że rower to przede wszystkim rozwiązanie, które ma nam pomóc w realizacji określonych celów. Jedna osoba chce bezpiecznie dojechać nim do pracy, a inna – wygrać zawody, a tym samym każda poszukuje nieco innego rozwiązania.

Nie można też zapominać, że choć argument cenowy nie jest bez znaczenia, nie istnieje zasada mówiąca o tym, że drogi rower jest automatycznie rowerem lepszym. Jeśli nie jest dostosowany do naszych potrzeb – nie zda się na wiele bez względu na to, jak wiele pieniędzy wydaliśmy na jego zakup. Oczywiście, przesada nie jest dobra bez względu na to, której strony dotyczy, należy więc wystrzegać się także rozwiązań przesadnie tanich. Jeśli jeździmy intensywnie, musimy liczyć się z tym, że tani rower stanie się w pewnym momencie źródłem naprawdę poważnych problemów. Samo jego użytkowanie jest droższe niż zakup,rower górski​ a nikt nie lubi, gdy do poważnej awarii dochodzi w momencie, w którym jesteśmy w trasie. Nie ma jednej ceny, o której wiadomo, że będzie kosztem zakupu naprawdę dobrego rozwiązania. Specjaliści wychodzą jednak z założenia, że 1000 PLN to absolutne minimum, poniżej którego nie powinno się schodzić. Należy przy tym określić jeszcze przed zakupem, jak często będziemy korzystali z jednośladu. Jeśli rower ma być intensywnie użytkowany, dołożenie kilkuset złotych do jego zakupu wcale nie będzie dużym i pozbawionym uzasadnienia wydatkiem.

Podczas poszukiwania roweru dobrze jest też pamiętać, że różnimy się między sobą nie tylko kolarskim doświadczeniem, ale i wagą ciała. Jeśli więc jesteśmy dobrze zbudowani, musimy liczyć się z tym, że tylko wytrzymały rower spełni nasze oczekiwania. Nietrudno się domyślić, że będzie on automatycznie rozwiązaniem droższym od tych, które standardowo dostępne są w sprzedaży. Nasze potrzeby mają kluczowe znaczenie również wówczas, gdy próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki typ roweru powinien wzbudzić nasze zainteresowanie. Jeśli więc będziemy jeździć po mieście, kupowanie drogiego roweru górskiego nie ma sensu. Niemal nikomu tym nie zaimponujemy, a my sami będziemy męczyć się podczas jazdy w pewnym momencie dochodząc do wniosku, że żałujemy dokonanego przez siebie wyboru. Jeśli rower będzie dobrany prawidłowo, komfort, jaki nam zagwarantuje, wzbudzi nasze zadowolenie.

O serwisie

Strona poświęcona jest tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, z których dowiesz się wszystkiego o akcesoriach treningowych, a także w jakiej odzieży poczujesz się najlepiej uprawiając ulubione aktywności. 

kontakt@7minutowy.pl.pl

Galeria