Rzeczy niezbędne do ćwiczeń w domu

 

Siłownia jest zazwyczaj miejscem idealnym do podejmowania działalności fizycznej. Niestety, bardzo często korzystanie z niej wiąże się z masą typowo praktycznych problemów, jak chociażby to, że nie ma dobrej siłowni w okolicy. Czasami po prostu czujemy się też skrępowani ćwicząc w towarzystwie. Zawsze na szczęście można trenować też we własnym domu. Może to być alternatywa lub po prostu element komplementarny dla siłowni. Dom trzeba będzie do tego odpowiednio przygotować, by nasze ćwiczenia mogły być odpowiednio efektywne. Wystarczy kilka podstawowych rzeczy, by umożliwić obie wykonywanie w sposób efektywny prostych ćwiczeń.

I. Strój

Pierwsza rzecz związana jest z nami samymi. Będzie nam potrzebny wygodny strój do ćwiczeń. Nie jest to rzecz absolutnie niezbędna, ale z dobrym strojem będziemy się czuli znacznie bardziej komfortowo i jest też bezpieczniej. Warto zwrócić uwagę też na to, że przebranie się do ćwiczeń to dobry element motywacji.

II. Hantle

Hantle to wyjątkowo prosty i zarazem skuteczny przyrząd do ćwiczeń. Pozwalają nam na wykonywanie całej gamy ćwiczeń siłowych i stymulowanie pracy wielu partii mięśni. Hantle są również przyrządem nieskomplikowanym, dzięki czemu bez problemu można je kupić i będzie to zakup udany. Najlepsze są wersje z regulacja obciążenia.

III. Drążek do podciągania

Jeden z najpowszechniejszych elementów do ćwiczeń w naszych domach. Ćwiczymy na nim ramiona, a wykorzystujemy do tego własną masę. Wystarczy tylko futryna drzwiowa. W Drążek warto zainwestować trochę więcej, by się dobrze trzymał i nie pękł pod obciążeniem.

IV. Mata

Zamiast maty wystarczy dywan, ale maty nie są drogie i nie tylko będą wygodniejsze od dywanu, ale jeszcze pozwolą nam oszczędzić sam dywan.

hantleV. Zegar

​Patrzenie na zegar jest wbrew pozorom jedną z ważniejszych czynności w czasie treningu. Jego wskazówki pomagają nam w motywacji oraz pozwalają się upewnić, że ćwiczymy odpowiednio długo. Nasza domowa siłownia zawsze powinna posiadać dobrze widoczny zegar.

VI. Ekspander

Ekspander to uzupełnienie hantli. Kolejny prosty przyrząd zapewniający nam szeroką gamę potencjalnych ćwiczeń.

VII. Skakanka

Niezbędnik na siłowni. Jest to jeden z przyrządów, który potrafi budować naszą kondycję, a do tego w znakomity sposób promuje koordynację ruchową.

VIII. Ławeczka

Ławeczka to jedno z podstawowych narzędzi kulturysty. Nie jest ona niezbędna w domowej siłowni, ale na pewno jest dobrym pomysłem, jeśli nasz budżet i miejsce pozwalają, ponieważ umożliwia wykonywanie wielu efektywnych ćwiczeń.

O serwisie

Strona poświęcona jest tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, z których dowiesz się wszystkiego o akcesoriach treningowych, a także w jakiej odzieży poczujesz się najlepiej uprawiając ulubione aktywności. 

kontakt@7minutowy.pl.pl

Galeria