CO PIĆ PODCZAS ĆWICZEŃ W LECIE?

Czy wydatek energetyczny podczas ćwiczeń różni się w zależności od pory roku? Racja, bezsprzecznie! Dlatego dziś powiemy Ci, jakie napoje i odżywki dla sportowców mogą pomóc Ci bezpiecznie i skutecznie przywrócić równowagę wodną i utrzymać poziom energii w organizmie, gdy pogoda jest gorąca.

Koktajle kreatynowe. Wielu sportowców przyjmuje koktajle z monohydratem kreatyny, aby pomóc im zachować energię podczas sesji treningowej. Suplement pomaga również poprawić wydolność wytrzymałościową podczas ćwiczeń aerobowych. W połączeniu z odpowiednim programem treningowym i wysokokaloryczną dietą, można również pomóc w budowaniu masy mięśniowej.

L-karnityna to kolejna pomoc w okresie letnim, również znana z wysokiej zawartości energii. L-karnityna jest doskonałym spalaczem tłuszczu i pomaga pozbyć się nadmiaru podskórnych złogów tłuszczu.

W celu szybszego przywrócenia równowagi wody, minerałów i składników odżywczych podczas wysiłku fizycznego, wielu sportowców stosuje płyny izotoniczne. Ich osobliwością jest ich stężenie, które jest takie samo jak we krwi. Dzięki temu są one lepiej przyswajane przez organizm i przyspieszają proces nawodnienia. Ponadto zawierają one węglowodany, które są głównym źródłem energii. Dlatego izotoniki można nazwać napojem all-in-one. Zalecana dawka to 1 łyk co 10-15 minut aktywności fizycznej.

 

O serwisie

Strona poświęcona jest tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, z których dowiesz się wszystkiego o akcesoriach treningowych, a także w jakiej odzieży poczujesz się najlepiej uprawiając ulubione aktywności. 

kontakt@7minutowy.pl.pl

Galeria