Orbitrek, czy stepper - co wybrać?

Analizując ofertę rynkową mamy powody do zadowolenia, możemy bowiem wyposażyć się w zróżnicowane urządzenia do ćwiczeń. Gdybyśmy mieli wskazać te, które cieszą się największą popularnością, z pewnością znalazłyby się wśród nich zarówno steppery, jak i orbitreki. W obu przypadkach mamy do czynienia z rozwiązaniami, które charakteryzują się niezbyt dużymi rozmiarami, znakomicie nadają się więc do tych ćwiczeń, które można wykonywać w domowym zaciszu. Co więcej, odpowiadają tak osobom stawiającym na ćwiczenia aerobowe, jak i na trening cardio. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, które rozwiązanie wybrać, szybko orientujemy się, że stajemy przed trudnym wyborem. Na szczęście, nie oznacza to, że jest on niemożliwy do zrealizowania.

Orbitrek określany też często mianem roweru eliptycznego to urządzenie, które stanowi oryginalne połączenie bieżni, steppera oraz roweru stacjonarnego. W czasie treningu możemy wykonywać te ruchy, które są charakterystyczne nie tylko dla jazdy na rowerze, ale również na nartach biegowych, czy też w trakcie orbitrek​wspinania się po górach. Dzięki temu możemy ćwiczyć zarówno górne, jak i dolne partie naszego ciała w tym samym czasie, co skraca trening i poprawia jego intensywność. Ma to duże znaczenie zwłaszcza, jeśli na ćwiczenia nie możemy przeznaczyć zbyt wiele czasu. Zaletą ćwiczeń na orbitreku jest również to, że nie obniżają przesadnie stawów, w tym zwłaszcza stawów kolanowych. Nie bez znaczenia jest i to, że pozwala on na spalanie dużych ilości kalorii, jeśli zaś jest zaopatrzony w komputer, pozwala nam na ułożenie, a następnie także realizowanie optymalnego planu treningowego.

Stepper to z kolei niewielki przyrząd do ćwiczeń zbudowany tak, aby można było naśladować ruchy wykonywane podczas wchodzenia po schodach. Jego ogromnym atutem są niewielkie wymiary i prosta konstrukcja, nie bez znaczenia jest jednak i to, że wcale nie mamy w jego przypadku do czynienia ze zbyt dużym wydatkiem, nadaje się więc idealnie do ćwiczeń odbywających się w domu. Jeśli zatem zastanawiamy się nad tym, które z rozwiązań wybrać, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jaką ilością miejsca na sprzęt dysponujemy. Jeśli nie mamy go wiele, stepper wydaje się rozwiązaniem optymalnym, orbitrek wymaga bowiem więcej wolnej przestrzeni. Kolejnym argumentem, który warto rozważyć jest cena, orbitrek jest bowiem znacznie tańszy zwłaszcza, jeśli chcemy wejść w posiadanie naprawdę skutecznego rozwiązania. Oba jednak sprawdzają się znakomicie podczas ćwiczenia w domu i oba pozwalają na spalanie porównywalnej ilości kalorii podczas ćwiczeń.

O serwisie

Strona poświęcona jest tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, z których dowiesz się wszystkiego o akcesoriach treningowych, a także w jakiej odzieży poczujesz się najlepiej uprawiając ulubione aktywności. 

kontakt@7minutowy.pl.pl

Galeria