Czy orbitrek może pomóc w odchudzaniu?

Orbitrek jest przyrządem przeznaczonym do ćwiczeń fizycznych, który cieszy się szczególnie dużym powodzeniem. Często można usłyszeć, że warto wejść w jego posiadanie, jeśli naszym problemem jest nadmiar kilogramów. Trudno się temu dziwić. Orbitrek to rozwiązanie, które można postrzegać jako połączenie kilku innych urządzeń, w trakcie ćwiczeń wykonywanych z jego wykorzystaniem można przy tym trenować różne części ciała w tym samym czasie. O orbitreku pozytywnie wypowiadają się zresztą nie tylko eksperci, ale i sami ćwiczący potwierdzający, że urządzenie to pozwala nie tylko zrzucić wagę, ale i poprawić naszą kondycję. Co więcej, mamy do czynienia z rozwiązaniem o niezbyt dużych rozmiarach, jest to więc sprzęt, z którego można korzystać w domu. I ten argument często trafia nam do przekonania, nie brakuje bowiem osób, które odczuwają wstyd, gdy muszą ćwiczyć w grupie.

Orbitrek rzeczywiście pozwala na pozbycie się nadmiaru kilogramów, nie oznacza to jednak, że wystarczy, że go kupimy, a następnie nie pozostanie nam już nic innego poza oczekiwaniem na efekty. Pamiętajmy więc o tym, że ćwiczyć należy przynajmniej trzy razy w tygodniu od 30 do 60 minut, a samo odchudzanie ma orbitrek odchudzanie​sens tylko wówczas, gdy stosujemy odpowiednią, zbilansowaną dietę i nie przejadamy się. Trudno też liczyć na spektakularny sukces, gdy nie możemy pochwalić się silną wolą i systematycznością zwłaszcza, że wokół nas wcale nie brakuje bodźców zniechęcających do aktywności fizycznej. Dobrze jest też pamiętać, że odchudzanie jest procesem długotrwałym, którego pierwsze efekty pojawiają się dopiero po kilku tygodniach. Co więcej, zbyt szybkie chudnięcie jest nie tylko niewskazane, ale nawet niebezpieczne dla naszego organizmu.

Osoby, które myślą o odchudzaniu dzięki ćwiczeniom fizycznym muszą też liczyć się z tym, że ich waga wcale nie musi spadać tak szybko, jak tego oczekują. Wynika to z samej specyfiki aktywności fizycznej, która prowadzi nie tylko do niwelowania tkanki tłuszczowej, ale i do przyrostu masy mięśniowej. Oczywiście, bardzo duże znaczenie wydaje się mieć także jakość wykonywanych przez nas ćwiczeń. Jeśli tylko pozwala na to nasz budżet, powinniśmy zaopatrzyć się w takie urządzenie, które jest wyposażone w program ćwiczeń. Komputer powinien pokazywać nie tylko czas ćwiczenia, długość przejechanej trasy i ilość spalonych kalorii, ale również nasze tętno. Kontrola poziomu tętna ma zresztą szczególnie duże znaczenie. Jeśli mamy spalać tłuszcz powinno utrzymywać się ono na poziomie 80 procent tętna maksymalnego. Ani zbyt niskie, ani przesadnie wysokie, nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

O serwisie

Strona poświęcona jest tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, z których dowiesz się wszystkiego o akcesoriach treningowych, a także w jakiej odzieży poczujesz się najlepiej uprawiając ulubione aktywności. 

kontakt@7minutowy.pl.pl

Galeria