Domowy fitness – wybieramy sprzęt

Smartband lub opaska fitness najlepiej się sprawdzi aby policzyć ile kalorii się spala podczas każdego z treningów, za pomocą każdego z narzędzi.

Bieżnia

Bieżnia treningowa powinna mieć możliwie duży pas biegowy, który pozwoli nam na wygodne, swobodne ćwiczenie. Dobrze jest, kiedy jej konstrukcja jest masywna, ponieważ zapewnia jej to stabilność. Każda bieżnia powinna mieć też rozbudowany system amortyzacji odciążający stawy ułatwiający płynny, rytmiczny bieg. Warto wybierać produkty z nawiewem i komputerem. Warto zwrócić uwagę w szczególności na to, czy pas bieżni posiada technologię antypoślizgową, ponieważ wbrew pozorom, takie pasy mogą być bardzo śliskie i tym samym zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

Orbitrek

Orbitreki są masywne, ale można z nimi spokojnie ćwiczyć w małych mieszkaniach czy domowych siłowniach. Regulowane i antypoślizgowe uchwyty, regulowany kąt nachylenia kierownicy i szerokie stopy to elementy najważniejsze. Można dzięki temu dostosować urządzenie do naszego ciała, jego wzrostu i wagi. Elektromagnetyczny system oporów ruchu jest z kolei elementem poprawiającym płynność ćwiczenia. Płynność to poczucie bezpieczeństwa, a to poprawia efektywność treningu.

Stepper

Stepper jest idealny do ćwiczeń w domu. Jest to mały przyrząd, który pomaga w wysmuklaniu sylwetki oraz dba o kształt ud i pośladków. Co ważne, bardzo ​mocno wspiera też górną partie ciała, więc okazuje się być bardzo wszechstronny. Tym bardziej, jeśli producent dołożył do niego specjalne linki, które pozwalają na bezpośrednie ćwiczenie ramion, obręczy barkowej i brzucha. Sprzęt jest mały, co też jest jego wielką zaletą.

Kołyska

Z kołyską wzmocnimy mięśnie brzucha. Zwykłe brzuszki nie są najlepsze dla naszego kręgosłupa, a konstrukcja kołyski sprawia, że jest on chroniony przed przeciążeniami. Zapewniają to głównie jego rękojeści i podpora na głowę, co maksymalizuje efekt ćwiczeń.

Mata

Mata jest przede wszystkim elementem wygody ćwiczeń. Często zastępowana jest przez miękki dywan lub koce, ale nie jest to rozwiązanie optymalne. Maty wykonuje się z lekkich materiałów, które są idealne do jogi czy klasycznego fitness. Materiał taki jest odporny na przetarcia i rozciąganie. Maty są bardzo tanie, więc taka niewielka inwestycja we własną wygodę na pewno nie jest wielkim problemem.

O serwisie

Strona poświęcona jest tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, z których dowiesz się wszystkiego o akcesoriach treningowych, a także w jakiej odzieży poczujesz się najlepiej uprawiając ulubione aktywności. 

kontakt@7minutowy.pl.pl

Galeria