Akcesoria do treningu kulturystycznego

W tym tekście zajmiemy się profesjonalnymi akcesoriami treningowymi wykorzystywanymi przy treningu siłowym oraz treningu na rzeźbę – zwanym kulturystycznym. Są to akcesoria wspomagające trening i sprawiające, że jest o wiele przyjemniejszy i przede wszystkim bezpieczniejszy. Nie są one konieczne, ale zazwyczaj bardzo pomagają. Poniższa lista jest też tylko wyborem kilku co bardziej użytecznych przykładów. Na marginesie należy dodać, że przed rozpoczęciem treningu siłowego warto jest skonsultować się z trenerem sportów siłowych lub osobistym trenerem na siłowni. Trzeba zadbać o wszystkie podstawowe kwestie, w tym o dietę, a także dokładnie zorientować się, jak każdy z interesujących nas elementów dokładnie działa.

Bezpieczeństwo treningu

Zanim zaczniemy kupować konkretne rzeczy, pamiętajmy, że bezpieczeństwo treningu zależy od jakości i dobrego dopasowania akcesoriów, a nie od ich ilości. Każdy zakup należy dobrze rozważyć i upewnić się, że wybierane przez nas rzeczy są nam realnie potrzebne. Magia reklam działa, dobrze opłacani kulturyści opiewają cuda czynione przez różne sprzęty, ale w rzeczywistości tylko kilka rzeczy jest naprawdę ważnych. Reszta to co najwyżej miłe dodatki.

Obuwie

Obuwie do treningu musi koniecznie być dopasowane do ćwiczeń, jakie nas interesują. Inaczej ćwiczą osoby uprawiające crossfit i inaczej ćwiczą kulturyści. W pasy treningowe​treningu kulturystycznym istnieje spore zagrożenie dla kostek i stabilności nóg, więc buty zapewniające odpowiednie wsparcie dla stawu skokowego są niezbędne.

Pasy treningowe

W czasie ćwiczeń kulturystycznych z bardzo dużym obciążeniem wyjątkowo silny nacisk pojawia się na gorset mięśniowy. W związku z tym występuje konieczność wzmacniania go poprzez wykorzystywanie specjalnych pasów z miękkiej i wytrzymałej skóry. Najlepiej jest wykorzystywać zapięcia klamrowe oferujące wyższą wytrzymałość. Preferowane są też pasy rozszerzające się w odcinku lędźwiowym. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że pasy treningowe nie chronią przed ryzykiem pojawienia się przepukliny.

Haki i paski treningowe

Haków i pasków treningowych używa się przede wszystkim do wzmacniania chwytu. Paski są wykorzystywane przede wszystkim z gryfami, ponieważ pozwalają na skupienie się na ćwiczeniu, a nie na samym chwycie. Haki mają takie samo zastosowanie, ale poprawianie chwytu za ich pomocą jest możliwe tylko przy ograniczonej liczbie ćwiczeń. Zakłada się je bardzo szybko, szybciej od pasów, ale poza wiosłami, podciąganiami czy szrugsami ich możliwości są raczej mało imponujące.

O serwisie

Strona poświęcona jest tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, z których dowiesz się wszystkiego o akcesoriach treningowych, a także w jakiej odzieży poczujesz się najlepiej uprawiając ulubione aktywności. 

kontakt@7minutowy.pl.pl

Galeria